تبلیغات
آندروید, بازی موبایل, نرم افزار موبایل,اس ام اس... - مطالب شهریور 1391

مشهورترین عکس دنیای فیزیک!

پنجشنبه 16 شهریور 1391 01:05 ب.ظنویسنده : مهرداد

 
پنجمین کنفرانس سالوی که در اکتبر ۱۹۲۷ / مهر ۱۳۰۶ در بروکسل بلژیک برگزار شد، میزبان بزرگترین فیزیکدانان آن روزگار بود و عکس دستهجمعی این گروه، مشهورترین عکس دنیای فیزیک لقب گرفته است.موسسه بینالمللی فیزیک و شیمی سالوی (Solvay) در سال ۱۹۱۲ در بروکسل بلژیک و پس از برگزاری نخستین کنفرانس بینالمللی سالوی در ۱۹۱۱ تاسیس شد. این موسسه در نیمه اول قرن بیستم بسیار مشهور بود و کنفرانسهای بینالمللی آن که هر چند سال یکبار برگزار میشد، شاهد دستاوردهای بسیار بزرگی بود. مشهورترین این کنفرانسها، پنجمین کنفرانس سالوی بود که در اکتبر ۱۹۲۷ / مهر ۱۳۰۶ با موضوع الکترونها و پروتونها برگزار شد. از ۲۹ نفر فیزیکدان حاضر در کنفرانس، ۱۷ نفر برنده جایزه نوبل شده بودند یا در سالهای بعد از کنفرانس برنده این جایزه شدند. موضوع این کنفرانس، بحث و بررسی در مورد نظریه کوانتومی بود که بهتازگی ارایه شده بود.

این تصویر که همیشه نسخه سیاه و سفید آن دست به دست میچرخید، به تازگی رنگآمیزی شده و جلوهای دیگر یافته است. حاضران در عکس، از راست به چپ از این قرارند:
ردیف سوم (ایستاده): لئون بریلوئین – رالف فاولر – ورنر هایزنبرگ (نوبل فیزیک ۱۹۳۲/۱۳۱۱) – ولفگانگ پائولی (نوبل فیزیک ۱۹۴۵/۱۳۲۴) – ژولز امیل ورشافلت – اروین شرودینگر (نوبل فیزیک ۱۹۳۳/۱۳۱۲)- تئوفیل دیداندر-ادوارد هرزن – پل اهرنفست- امیل هنریوت- آگوست پیکارد
ردیف دوم: نیلز بوهر (نوبل فیزیک ۱۹۲۲/۱۳۰۱) – مکس بورن (نوبل فیزیک ۱۹۵۴/۱۳۳۳) – لوییس دیبروگلی (نوبل فیزیک ۱۹۲۹/۱۳۰۸) – آرتور کامپتون (نوبل فیزیک ۱۹۲۷/۱۳۰۶) – پل دیراک (نوبل فیزیک ۱۹۳۳/۱۳۱۲) – هنریک کرامرز – ویلیام براگ (نوبل فیزیک ۱۹۱۵/۱۲۹۴) – مارتین نادسن – پیتر دبیه (نوبل شیمی ۱۹۳۶/۱۳۱۵)
ردیف اول: اوون ریچاردسون (نوبل فیزیک ۱۹۲۸/۱۳۰۷) – چارلز ویلسون (نوبل فیزیک ۱۹۲۷/۱۳۰۶) – چارلز گویه – پل لانگهوین – آلبرت اینشتین (نوبل فیزیک ۱۹۲۱/۱۳۰۰) – هنریک لورنتز (نوبل فیزیک ۱۹۰۲/۱۲۸۱) – ماری کوری (نوبل فیزیک ۱۹۰۳/۱۲۸۲ و نوبل شیمی ۱۹۱۱/۱۲۹۰) – مکس پلانک (نوبل فیزیک ۱۹۱۸/۱۲۹۷) – اروینگ لنگمویر (نوبل شیمی ۱۹۳۲/۱۳۱۱)


آخرین ویرایش: - -

 

۱۲ سپتامبر،روز سرنوشت ساز برای Apple

چهارشنبه 15 شهریور 1391 04:10 ب.ظنویسنده : مهرداد

 

آیا روز موعود فرا رسید ؟ شاید! شرکت Apple در اعلامیه ای رسمی بیان کرد روز ۱۲ سپتامبر در مراسمی شگفت انگیز رونمایی ویژه ای را ترتیب خواهد داد.در ادامه ی این بیانیه،تصویری از عدد ۱۲ منتشر شد که در سایه ی آن عدد ۵ مشاهده میشود و نوید رونمایی از iPhone 5 ،گوشی همراه نسل بعد Apple را میدهد.


شایعات زیادی تا قبل از این خبر پیرامون گوشی iPhone 5 بود و حالا Apple قصد دارد به تمامی این شایعات پایان دهد.اخیرا تصاویری هم از این گوشی (که معلوم نیست واقعی هستند یا خیر)منتشر شد و نشان میداد این گوشی از صفحه نمایش بزرگتری برخوردار است ،تکنولوژی ۴G در آن دیده میشود و یک نوع ورودی برق جدید در آن وجود دارد.

این مراسم در Yerba Buena Center for the Arts در ساعت ۱۰am Pacific / 6pm UK تاریخ ۱۲ سپتامبر به صورت کاملا رسمی برگزار خواهد شد.اخیرا منبعی به نام TUAW یک چنین رونمایی را در این ماه پیش بینی کرده بود.

آخرین ویرایش: - -

 

۱۰ ناشر برتر صنعت بازیهای رایانهای

سه شنبه 14 شهریور 1391 04:23 ب.ظنویسنده : مهرداد

 
در صنعت بازی سازی باید ناشرین زیادی وجود داشته باشند تا بتوانند بین شرکتهای بازی سازی که تعدادشان هم کم نیست بازیها را منتشر کنند و حتی شرکتهایی که سرمایه زیادی دارند خود شرکت بازیسازی نیز دارند. بعضی از ناشرین به یکی از فرنچایز های خود وابسته اند برخی دیگر هم فرنچایزهای زیبا و گوناگون دیگری دارند. ناشرین وظیفهی تبلیغ، عرضه و پشتیبانی بازی را دارند. حتی میزان فروش یک بازی به ناشر بستگی دارد و در برخی اوقات به سازنده توجهی نمیشود.

در این مقاله سعی شده است ۱۰ ناشر برتر، به دوستان دنیای بازی معرفی شود. معیار این مقاله، بزرگی شرکتها است و سعی شده تا به اهمیت فعالیتهای آنها بیشتر توجه شود تا میزان درآمد و بازی های خاص. ممکن است برخی از ناشرین بزرگ در این لیست نباشند، از این بابت پوزش من را بپذیرید.


۱-Electronic Arts

یکی از ثروتمندترین شرکت ها در صنعت گیم EA است. این شرکت این توانایی را دارد که همزمان چندین فرنچایز زیبا را پشتیبانی کند. این شرکت از هر نوع سبک حداقل یک بازی شاخص دارد. به عنوان مثال در سبک شوتر اول شخص فرنچایز های بسیار خوبی نظیرMedal of Honor و Battlefield را دارا میباشد و در سبک Racing بازی زیبای Need for Speed را دارد و در سبک RPG بازی Dragon Age را بین ستاره های خود دارد. در سبک استراتژیک نیز ار Command & Conquer و Sim City برخوردار است. در مورد بازی های ورزشی نیز یک شعبه به نام EA Sport به وجود آمده است.
این شرکت ۷۶۴۵ کارمند دارد که واقعا عددی بالاست. از بازیهایی که در حال حاضر EA در دست ساخت دارد میتوان به Army of Two: The Devil’s Cartel ,Crysis 3 ,Overstrike ,Command & Conquer 2,Dead Space 3 SimCity ,The Sims 3: Seasons,Need for Speed: Most Wanted ,Medal of Honor: Warfighter ,NBA Live 13 ,The Sims 3: Supernatural ,NHL 13 و FIFA 13 اشاره کرد که هر کدام یک شاهکار به تمام معنا هستند.
به جرئت میتوان گفت شرکتهای محدودی این توانایی را دارند تا همزمان بازیهایی به این بزرگی را بسازند. EA خود به تنهایی ۳۵ استودیو زیر مجموعه دارد!
این شرکت از سال ۱۹۸۲ مشغول به کار است و مدیر کل EA اقای Larry Probst است. باعث تاسف است که EA در سال ۲۰۱۲ از نظر مردم، به عنوان منفور ترین شرکت امریکا شناخته شد.


۲-Sony Computer Entertainment
Sony Computer Entertainment کنترل نیمی از دنیای گیم را بر عهده دارد؛ از کنسولهای سونی گرفته تا تک تک شرکت های First Party ,Third Party و Second Party سونی. Naughty Dog ,Santa Monica , Sucker Punch و Guerrilla Games از شرکتهای معروف First Party و Insomniac Games ,Eat Sleep Play Quantic Dream از شرکت های مشهور Second Party هستند. مجموعه SCE در تارخ ۱۶ نوامبر ۱۹۹۳ تشکیل شد و اقای Andrew House به عنوان رییس مجموعه برگزیده شد.


۳-Ubisoft
بدون شک Ubisoft از عظیم ترین شرکت های بازیسازی است و از محدود شرکتهایی که توان ساخت چندین بازی را همزمان دارد. جالب است بدانید این شرکت عظیم حدود ۳۰ شعبه دارد. از شانگهای و توکیو گرفته تا المان و رومانی. شعبه اصلی این شرکت Ubisoft Montreal است که در فرانسه مستقر شده.
از فرنچایز های مهم این شرکت می توان به Assassins Creed ,Far Cry ,Prince of Persia ,Splinter Cell و Ghost Recon اشاره کرد. Ubisoft حدودا ۶۵۰۰ کارمند دارد که واقعا عدد خیره کننده ای است. رییس این شرکت اقای Yves Guillemot است. Ubisoft با Capcom همکاری داشته است و Resident Evil 4 را برای PC پورت کرده است .
از مهمترین اقدامات Ubisoft خرید فرنچایز Driver از Atari است. در سال ۲۰۰۹ یوبیسافت رتبه چهارم را در رده بندی بزرگترین ناشر سال کسب کرد.


۴-Microsoft
ان قدر مایکروسافت استودیو های ریز و درشت دارد که در یک مقاله نمیتوان آنها را نام برد. مایکروسافت هم استودیو Third Party دارد هم First Party اما تعداد استودیو های Third Party مایکروسافت بیشتر از First Party هایش است.
از مهمترین استودیو های Third Party این شرکت میتوان به Remedy ,Crytek ,Epic و Lion Head و از استودیو های first party این شرکت می توان به شرکت موفق ۳۴۳ Industries وTurn 10 Studios اشاره کرد. البته در گذشته استودیو Bioware نیز زیر مجموعه مایکروسافت بوده است. مدیر کل مایکروسافت استودیو اقای Don Mattrick است که هر سال در E3 حضور دارد.
در سال ۲۰۱۲ متای بازی های Xbox360 به عدد بسیار بالای ۷۷٫۲ رسید و مایکروسافت در رتبه اول قرار گرفت. رتبه دوم به نینتندو با متای ۷۴٫۴ رسید.


۵-Activision Blizzard
از وقتی که دو ناشر و بازیساز, اکتیویژن و بلیزارد ادغام شده اند به یکی از با ارزش ترین و گران ترین شرکت های بازیسازی تبدیل شدهاند. این دو شرکت در تاریخ ۲ دسامبر ۲۰۰۷ توسط یک شرکت فرانسوی به نام Conglomerate Vivendi به قیمت ۱۸٫۸ میللیارد دلار خریداری شده اند. در حال حاضر Activision Blizzard در رده بندی بزرگ ترین شرکتهای بازیسازی بعد از نینتندو در رتبه دوم قرار گرفته است.
اکتیویژن در سال ۱۹۷۹ شروع به کار کرد و از عنوانهای ناب این شرکت می توان به Call of Duty ,Marvel Video Games ,James Bond series ,Guitar Hero اشاره کرد. اکتیویزن هر ساله با عرضه یک شماره جدید Call of Duty سودی کلان به جیب میزند که هر ساله رکورد بر جای می گذارد. این شرکت ۴۰۰۰ کارمند دارد.
بدون ذره ای شک بلیزارد پادشاه بازی های استراتژیک و RPG است. بازی های بلیزارد همیشه از محبوبیت خاصی برخوردارند. البته بلیزارد را می توان به عنوان سختگیرترین بازیساز تاریخ نیز نام برد. تک تک بازیهای بلیزارد اعتیاد آورند و هر زمان که بازی های این شرکت عرضه شوند بسیار از گیمرها را درگیر خود میکنند و البته چند کشته نیز به جا میگذارد. از فرنچایز های معروف این شرکت میتوان Diablo, Warcaft, Srarcraft و World of Warcraft را نام برد. این شرکت ۴۶۰۰ کارمند دارد که این خود نشان دهنده بزرگ بودن این شرکت است. رییس این شرکت اقای Michael Morhaime است که بر روی بازی ها نیز نظارت میکند.


۶-Take Two Interactive
همه ۲K را با بازی هایی نظیر Mafia و Bioshock و Rockstar را با بازی هاییی مانند GTA, Red Dead و Midnight Club میشناسند. با اینکه به نظر میرسد با توجه به عظمت شرکتی چون راکستار که خود چندین شعبه در سراسر جهان دارد، شرکتی مستقل باشد. اما نه تنها این طور نیست و حتی این شرکت صاحب ۲K هم نیست، بلکه هر دوی این کمپانیهای قدر بازیسازی در تملک کامل شرکت T2 هستند که مستقیما متعلق به NASDAQ ایالات متحده است. این شرکت که در سال ۱۹۹۲ به وجود آمد، توسط شخصی به نام رایان برنت در نیویورک پایهگذاری شد و در حال حاضر توسط Strauss Zelnick اداره میشود. فرنچایزهایی که تمامی حقوق تملک آنها متعلق به Take Two و زیر مجموعههایش است، عبارتند از: BioShock, Borderlands, Bully, Civilization, Codename Eagle, Duke Nukem, Grand Theft Auto, L.A. Noire, Mafia, Manhunt, Max Payne, Midnight Club, MLB 2K, NBA 2K, NHL 2K, Railroad Tycoon , Red Dead, Serious Sam, Stronghold, Tropico که همه از محبوبیت و معروفیت بالایی برخوردارند. شرکتهای زیر مجموعهی T2 مثل راکستار و ۲K که خود استودیوهای بازیسازی متعلق به خود را دارند، اغلب اوقات بازیهای خود را به طور مستقل و هماهنگ با T2 منتشر میکنند.

۲k در تاریخ ۲۵ ژانویه ۲۰۰۵ به وجود آمد و در همان اوایل شرکت Subsidiary Kush Games و Visual Concepts را به قیمت ۲۴ میلیون دلار از سگا خریداری کرد.
از فرنچایز های مشهور این شرکت میتوان به Mafia و Bioshock و NBA اشاره کرد. البته عناوبنی مانند Darkness , Borderlands , Civilization و Prey هم از طرفداران بسیار زیادی برخورداند. رییس این شرکت آقای Christoph Hartmann است.

راک استار در سال ۱۹۹۸ شروع به کار کرد و در اوایل بازیهای گوناگونی ساخت. راک استار ۱۰ شعبه دارد که در کشور های مختلف کار میکنند. موتور گرافیکی این شرکت RAGE نام دارد که در بازی های open-world به خوبی می درخشد. بازی های راک استار همیشه شاهکار بوده اند. فرنچایزی هایی مانند Red Dead ,Max Payne ,Midnight Club و GTA که واقعا از هیچ کدام نمی شود گذشت. رییس این شرکت Sam Houser خلاق است.


۷-Square Enix
Square Enix را با چه بازیهایی میشناسیم؟ با Final Fantasy ,Deus Ex و Dragon Quest. پس این شرکت یکی از غول های صنعت بازیسازی به خصوص سبک RPG است. شاید بتوان گفت تمامی فرنچایز ای این شرکت همگی در نوع خود یک غول هستند و طرفداران بیشماری دارند. فرنچایز هایی نظیر Hitman ,Deus Ex,Thief و مورد انتظار ترین بازی آنها یعنی Tomb Raider. البته فرنچایر قدیمی و اصلی این بازی یعنی Final Fantasy را به هیچ عنوان نمی توان فراموش کرد. Square Enix در تاریخ یک اپریل ۲۰۰۳ از ادغام دو شرکت Square و Enix به وجود امده است.
شرکت Eidos نیز در بیشتر پروژه های این شرکت حضور دارد. این شرکت ۳۲۴۲ نفر کارمند دارد و رییس این شرکت اقای Yasuhiro Fukushima است.۸-Bethesda Softworks

بتسدا یکی از شرکت های موفق امریکایی (در منطقه مریلند) است که در زمینهی بازی مشغول به کار است. اگر لیست بازیهای این شرکت را بنگرید به بازی های بزرگی بر می خورید که همگی در سبک RPG هستند؛ همانند سری بازی های Fallout و The Elder Scrolls .
مشهور ترین کارگردان این شرکت آقای Todd Howard است که کارگردان سری بازی های The Elder Scrolls نیز هستند. این کمپانی بزرگ خود زیر مجموعه شرکت ZeniMax Media است. از بازی هایی که این شرکت در دست ساخت دارد می توان به Disshonored ,Elder Scrolls Online ,Prey2 وdoom 4 اشاره کرد. رییس این شرکت اقای Vlatko Andonov است.


۹-CAPCOM

کپکام در سال ۱۹۸۳ شروع به کار کرد. این شرکت بازی های بسیار زیادی برای انواع کنسول ها از Game Boy Color و Commodore 64 گرفته تا کنسولهای نسل حاضر داشته است. از فرنچایزهای محبوب این شرکت می توان به Resident Evil و Street Fighter اشاره کرد. کپکام ۱۹۳۰ نفر کارمند دارد که این عدد خود نشان دهنده بزرگی این کمپانی است و در واقع یکی از بهترین های این صنعت می باشد.
از مهم ترین بازی هایی که این شرکت در دست ساخت دارد می توان به Resident Evil 6 ,DMC و Remember Me که چندی پیش معرفی شد اشاره کرد. رییس کل مجموعه کپکام اقای Kenzo Tsujimoto است.


۱۰-Namco
یکی از قدیمی ترین ناشران بازی ها نامکو است. این شرکت در سال ۱۹۵۵ به وجود امد. اولین بازی این شرکت در سال ۱۹۷۸ عرضه شد که Gee Bee نام داشت. این خود گواه بر قدمت بالای این شرکت است. بیشتر بازیهای این شرکت نامدار به سبک مبارزه ای است و معروفترین ان را Tekken میدانند.

یکی از قدیمی ترین بازی های این شرکت Pac-Man است که در سال ۱۹۸۰ عرضه شد. این شرکت شعبههای زیادی دارد که میتوان به Namco Enterprises Asia , Shanghai Namco ,Namco America ,Namco Cybertainment اشاره کرد.


آخرین ویرایش: - -

 

کمپانی ژاپنی از سبک ترین تبلت جهان پرده برداری کرد!

سه شنبه 14 شهریور 1391 04:17 ب.ظنویسنده : مهرداد

 
کمپانی ژاپنی NTT DoCoMo رسما از تبلت جدیدی رونمایی کرد که اکنون به عنوان سبک ترین تبلت در جهان شناخته می شود. این تبلت که تنها 249 گرم وزن دارد از صفحه نمایشی 7 اینچی برخوردار است و دارای ابعادی معادل 199 در 114 در 7.9 میلی متر می باشد.از نظر قطعات سخت افزاری درون تبلت هم می توان به ویژگی هایی نظیر پردازنده ی 1.5 گیگاهرتزی و دو هسته ای Qualcomm MSM8960 ، یک گیگابایت رم و 16 گیگابایت حافظه به همراه پشتیبانی از کارت حافظه ی microSD اشاره کرد.
از دیگر خصوصیات این تبلت که Medias Tab UL N-08D نام دارد، می توان به صفحه نمایش 7 اینچی با قابلیت مولتی تاچ و با رزولوشن 1280 در 800 پیکسلی ، اندروید 4.0 ، وای فای ، بلوتوث ، پشتیبانی از 3G و LTE ، کارت ریدر ، دوربین 8 مگاپیکسلی در عقب و دوربین 2 مگاپیکسلی در جلو و باتری 3100 میلی آمپری نیز اشاره کرد.
این تبلت جدید که لقب سبک وزن ترین را با خود به یدک می کشد قرار است تا سپتامبر امسال آماده و روانه بازار شود ولی متاسفانه این کمپانی اعلام کرده است که فعلا قصد عرضه این محصول به تمام نقاط دنیا را ندارد.

آخرین ویرایش: - -

 

تصاویر تبلت 10 اینچی پر حرف و حدیث htc منتشر شد!

سه شنبه 14 شهریور 1391 04:11 ب.ظنویسنده : مهرداد

 
اخیرا تصاویری به روی اینترنت منتشر شده است که خبر از فعالیت HTC به روی تبلتی جدید می دهد. آن طور که گفته شده به نظر HTC قصد دارد تا از این تبلت در نمایشگاه IFA رونمایی کند! ولی تا چه حد این تصاویر با واقعیت منطبق هستند مسئله ای است که این روزها بسیار مورد بحث و بررسی قرار گرفته است!بعضی ها این عکس ها را فقط یک ایده دانسته اند و آن را چیزی شبیه به قاب عکسی دیجیتال و یا مانیتوری کوچک دانسته اند!! با این همه اگر واقعا این تصاویر واقعیت داشته باشند و HTC در حال تولید این تبلت جدید 10 اینچی باشد از تصاویر منتشر شده می توان به شباهت تصاویر با مدل گوشی HTC One این کمپانی پی برد.
آنچه که از تصاویر مشخص است گویای بدنه پلی کربناتی سفید رنگی است که لوگوی HTC در پشت آن به رنگ متالیک نقش بسته است. ضمنا ظرافت و باریک بودن تبلت در عکس بسیار قابل توجه است!آنچه که در تصویر می بینیم نشان از بی دکمه بدون این تبلت است به طوری که در کل تبلت تنها یک نقطه مشخص است که احتمالا دوربین یا دکمه خانه می باشد.همان طور که در این تصویر مشخص است این تبلت بسیار باریک به نظر می رسد و در پشت تبلت لوگوی HTC به همراه دوربین نیز مشخص است.همان طور که در تصویر زیر مشخص است تبلت به صورت ایستاده قرار گرفته ولی آنچه در این جا دیده نمی شود کیبورد تبلت در این حالت است!!و در پایان از این عکس می توان به این نکته پی برد که این تبلت ویندوزی نیست و احتمالا اندرویدی و یا ورژن آپدیت شده HTC Sense است!آخرین ویرایش: - -

 

سامسونگ رسما از Galaxy Note II پرده برداری کرد

سه شنبه 14 شهریور 1391 04:10 ب.ظنویسنده : مهرداد

 
سامسونگ که هم اکنون در نمایشگاه بین المللی IFA در آلمان حضور دارد و از آخرین محصولات و دستاوردهایش رونمایی می کند، این بار به طور رسمی از Galaxy Note II پرده برداری کرد تا شایعاتی که تاکنون در رابطه با این تلفن هوشمند پر طرفدار مطرح شده بود پایان یابد و ویژگی های نهایی این گوشی رسما معرفی شود.به طور کلی در Galaxy Note II نسبت به مدل قبلی قطعات از سخت افزاری بهتری استفاده شده و در کل از همه نظر بهبود یافته است.
ویژگی های رسما معرفی شده که توسط سامسونگ ارائه شده بدین شرح است: بهرمندی از صفحه نمایش 5.5 اینچی Super AMOLED HD با نسبت تصویر 16:9 ، پردازنده 4 هسته ای قدرتمند 1.6 گیگاهرتزی Exynos ، 2 GB رم ، دوربین 8 MP در پشت و 1.9 مگاپیکسلی برای مکالمه ویدیویی در جلو و برخورداری از قابلیت مخابراتی 4G LTE . از نظر سیستم عامل هم Galaxy Note II از اندروید 4.1 موسوم به آبنبات ژله ای بهره می گیرد. در ضمن این تلفن هوشمند ( که البته بهتر است آن را گوشی-تبلت بنامیم یا همان “فبلت” ) در دو رنگ سفید و طوسی و با حافظه های مختلف 16، 32 و64 گیگابایتی نیز عرضه خواهد شد.

آخرین ویرایش: - -